Zdarzają się i takie przypadki

Pan Łukasz Gauza z województwa lubuskiego wysłał nam fotografię z bocianem, który ma problemy z obrączką. Generalnie obrączki nie są problemem dla bocianów, ale jak widać coś musiało wejść między nogę i obrączkę, a ta przestała swobodnie  się okręcać. Koledzy z Grupy Badawczej Bociana Białego przymierzają się do odłowu bociana i udzielenia pomocy.

Badania obrączkarskie nad bocianami, trwają od lat. Stąd prośba do Was, jeśli potraficie odczytać numer obrączki na nodze bociana, znajdziecie martwego boćka z obrączką, lub nawet samą obrączkę, zgłoście ten fakt do naszej Centrali Obrączkarskiej w Gdańsku – prosty formularz do wypełniania tu: http://ring.stornit.gda.pl/Stw.aspx

Zwracam się do Państwa z prośbą o przyjrzenie się boćkom w swojej okolicy. Spróbujmy wyłapać te przypadki, w których jest jakiś problem. Może to być kłopot z przywiązanym sznurkiem, torbą foliową, może pojawią się problemy z maseczkami, których teraz bardzo dużo. Proszę o informacje o takich przypadkach, będzie szukali rozwiązania tych konkretnych, ale też będziemy edukować dzieci i informować o problemach.

Od lat prowadzimy z  Grupą Energa Akcję „Zbieramy sznurki – chronimy bociany” i wiele osób dzięki tej akcji dowiedziało się o problemie, a spora grupa tych ludzi zbiera sznurki każdego dnia. Zachęcam do przyłączenia się.

Dodaj komentarz