Dzień Bociana 31 Maja 2013

DZIEŃ BOCIANA 2013

KONKURS PT. RYMOWANIE O BOCIANIE 

Z okazji Dnia Bociana w roku 2013 ogłaszamy konkurs pod hasłem RYMOWANIE o BOCIANIE na wierszyk o bocianie/-nach. Wiersz powinien mieć maksymalnie cztery wersy. Utwory należy przesyłać na adres: [email protected] do dnia 27.05.2013. Każdy uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie dwa wiersze. Wszystkie nagrodzone utwory zostaną opublikowane na naszej stronie bociany.pl oraz na profilu bociany.pl, na portalu Facebook. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 05.06.2013.

PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI O KONKURSIE.

31. maja – Dzień Bociana

Wigilia Dnia Dziecka ogłoszona została przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” Dniem Bociana. Na takie święto zasługują polskie bociany, których gnieździ się u nas najwięcej na całym świecie. Dzień Bociana stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptak ten zajmuje w polskiej kulturze i krajobrazie, na jego zagrożenia i potrzebę ochrony.

Propozycja obchodów Dnia Bociana spotkała się z ciepłym przyjęciem współpracujących z naszym Towarzystwem szkół, organizacji oraz osób prywatnych. Z okazji obchodów Dnia Bociana odbywają się w całym kraju różnego rodzaju bocianie wydarzenia, m.in. spotkania, festyny, prelekcje, przedstawienia, rajdy rowerowe, wycieczki, plenery, wystawy.

Wszystkich miłośników przyrody, bocianiego klekotu i dobrej zabawy zachęcamy gorąco do włączania się w obchody Dnia Bociana co roku 31 maja. Ważne aby świętowanie na cześć bocianów odbywało się w tym samym czasie w całym kraju, niezależnie od tego jaką przyjmie formę. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem przybywać będzie zwolenników tego święta i wejdzie ono na stałe do polskiej tradycji.

Gimnazjum w PostominieGimnazjum w Postominie

Gimnazjum w PoświętnemSzkoła Podstawowa w Łukomiu